تلمبه دوچرخه کریویت مدل CRIVIT FLOOR AIR PUMP 26235

تلمبه دوچرخه کریویت مدل CRIVIT FLOOR AIR PUMP 26235

وضعیت: موجود
کد محصول: 203066

خصوصیات محصول

  • جنس

   آلیاژ فولاد،لاستیک،TPE،PP

   سر  والف آلومینیومی

  • ابعاد

   - طول تلمبه در حالت بسته:72.5سانتی متر

   - طول شلنگ: 100سانتی متر

   - طول دسته :25 سانتی متر

   - طول پایی: 25 سانتی متر

  • والف انواع والف های امریکن (موتوری ) و فرنچ
  • حداکثر فشار

   160PSI

   11BAR

  • سایر مشخصات

   - سبک و قابل حمل

   - مستحکم

   - شلنگ فشار قوی

   - وجود آج در قسمت پایه تلمبه ،برای جلوگیری از لغزش پا

   - طراحی ارگونومیک دسته با سطح نرم

   - والف دوطرفه ، یک طرف امریکن و طرف دیگر فرنچ

   - دارای فشارسنج دقیق متصل به بدنه

   - مقاوم در برابر ساییدگی، دمای بالا و یخ زدگی

   - مناسب لاستیک دوچرخه ، لاستیک موتورسیکلت ، تشک های بادی،توپ ورزشی ، رینگ شنا و...

   - سر شلنگ قفل شو

  • وزن حدود 1.1کیلوگرم
  • ساخت آلمان

توضیحات محصول

پمپ باد یا همان تلمبه دوچرخه ، وسیله ای است که برای تزریق هوا به لاستیک های دوچرخه کاربرد دارد ؛ استفاده منظم از پمپ باد بسیار مهم است ، تا فشار لاستیک ها در حد مناسب باقی بماند در نتیجه سبب افزایش عمر آن ها شود؛همچنین تنظیم صحیح فشارباد درون لاستیک ها،باعث کنترل بهتر دوچرخه توسط دوچرخه سوار می شود .باید توجه داشت ،محدوده فشار هوای هر لاستیک (یا همان PSI )با لاستیک دیگر متفاوت است و معمولا این مقدار در کناره های لاستیک نوشته می شود.در زیر به میزان مناسب فشار هوای چند نوع لاستیک اشاره می کنیم:

دوچرخه بچگانه: 20-40 PSI

دوچرخه جاده با لاستیک باریک: 80-130 PSI

دوچرخه هیبریدی با لاستیک متوسط:50-70 PSI

دوچرخه کوهستانی با لاستیک پهن :30-50 PSI

لاستیک ها از طریق دریچه (شیر،سوپاپ،والو ،والف)هایی که روی آن ها وجود دارند باد می شوند .دونوع استاندارد دریچه هوا وجود دارد :دریچه شریدرSchrader و دریچه پرستا Presta. که شیرهای شریدر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و می توان آن ها را روی لاستیک دوچرخه های شهری، هیبریدی ،دوچرخه های بچگانه و همچنین اتومبیل ها یافت .شیرهای پرستا روی لاستیک اکثر دوچرخه های آفرود و جاده ای رایج هستند .شکل سری شیر پرستا بلندتر و نازک تر از سری شیر شریدر است .تلمبه دوچرخه به صورت معمول دارای نازلی (سری) است که به شکلی مناسب برای متصل کردن به سوپاپ هوای لاستیک طراحی شده است .

انواع تلمبه( پمپ باد لاستیک) دوچرخه:

1.تلمبه های ایستاده یا همان سنتی :این مدل تلمبه نسبت به سایر مدل ها ،رایج تر و قدیمی تر است و از طریق یک پیستون کار می کند.قبل از هرچیز آن را به صورت عمودی روی زمین بگذارید روی پایه ای که دارد بایستید و با حرکت دادن عمودی دسته های موجود روی بدنه تلمبه به سمت بالا و پایین ،به راحتی داخل لاستیک پمپاژ هوا کنید؛ که در عین حرکت بالا بردن دسته تلمبه، هوا را از طریق یک دریچه یک طرفه به داخل پمپ می کشد و در حین حرکت دسته به سمت پایین ،پیستون، هوا را از پمپ به لاستیک دوچرخه منتقل می کند،

تلمبه دوچرخه پرو مدل Pro Digital Teamتلمبه دوچرخه پرو مدل Pro Digital Team


2.مینی تلمبه یا تلمبه دستی: این تلمبه ها کوچک ،قابل حمل ، سبک و بهترین گزینه برای استفاده در مواقع ضروری هستند .معمولا یک گیره (براکت )دارند که به قاب دوچرخه نصب می شود .


تلمبه دستی دوچرخه راک براس مدل ROCKBROS TEAM-B-806تلمبه دستی دوچرخه راک براس مدل ROCKBROS TEAM-B-806

3.پمپ باد قابل نصب روی فریم دوچرخه:که بیشتر برای دوچرخه های جاده ای و توریستی کاربرد دارند . در واقع این مدل تلمبه ، نسخه جدیدی از همان مینی تلمبه ها است با این تفاوت که بلندترند و به فضای بیشتری نیاز دارند .


 تلمبه دستی دوچرخه انرژی مدل ENERGI GP-43CAتلمبه دستی دوچرخه انرژی مدل ENERGI GP-43CA

4.پمب باد CO2:یکی از ساده ترین و کارآمدترین تلمبه های لاستیک دوچرخه است از کارتریج های پر از CO2برای پمپاژ باد داخل لاستیک استفاده می کند .این مدل باعث صرفه جویی در زمان و انرژی شما می شود .تلمبه CO2 معایبی دارد از جمله ،فقط با لاستیک هایی که کارتریج را می پذیرند سازگار است ،هزینه بیشتری دارند و بیشتر اوقات باید آن ها را تعویض کنید.

5.پمپ بادهای شوک:که مخصوص دوچرخه های کوهستانی طراحی شده اند .دارای یک خروجی فشار بسیار بالا با حجم دقیق هستند . معمولا دارای حداکثر فشار هوای 300 (300PSI) هستند .

6.پمپ باد الکتریکی: بسیار بزرگتر و گران تر از سایر تلمبه های باد هستند که به صورت خودکار هوا را داخل لاستیک پمپاژ می کنند و معمولا در محل خدمات و تعمیر دوچرخه وماشین یافت می شوند.


از  مدل های مشابه  تلمبه های زفال دیدن کنید :

تلمبه دستی دوچرخه زفال مدل AIR PROFIL MICRO

تلمبه دستی دوچرخه زفال مدل Zefal 800 Presta

تلمبه دستی دوشاخ و کمک فنر تنه دوچرخه زفال مدل Zefal Z Shockنظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب