طبق قامه دوچرخه DL 170MM

طبق قامه دوچرخه DL 170MM

وضعیت: موجود
کد محصول: 305045

خصوصیات محصول

  • جنس

   آلومینیوم


  • تعداد طبق 3
  • طول قامه 170میلی متر
  • تعداد دندانه در هر ردیف 42-32-22T
  • سایر توضیحات

   - مناسب خودروهای 6 الی 10 سرعته

   - نوع اتصال :میل تنه چهارگوش (کارتریجی بلبرینگی)

   - مناسب دوچرخه های شهر،جاده و کوهستان

   - مناسب دوچرخه سایز 24 الی 29

   - ساخت چین

توضیحات محصول

طبق قامه چیست ؟

طبق قامه یک قطعه پیشرانه از دوچرخه است که حرکت رفت و برگشتی پاهای دوچرخه سوار را به چرخش زنجیر و در نهایت حرکت چرخ عقب دوچرخه تبدیل می‌کند.و از جنس آلیاژ آلومینیوم، تیتانیوم، فیبر کربن و فولاد ساخته می‌شوند.

طبق قامه دوچرخه به طور کلی از دو جز یعنی قامه ها و طبق تشکیل شده است اما اجزای جانبی را هم ذکر می کنیم:

1.قامه یا همان بازوها :اهرم هایی هستند که پدال های شما به آن وصل می شوند.

2. طبق (یا سینی یا حلقه های زنجیر و  یا چرخ دنده) :که قامه ها در دو طرف آن ،معمولاً با فاصله 180 درجه از هم نصب می‌شوند،و محور براکت پایینی را به پدال‌ها متصل می‌کنند.سینی بزرگ برای زمین هموار است. سینی میانی برای دوچرخه سواری روی سطوح متنوع مانندزمین هموار و ناهموار وسینی کوچک برای بالا رفتن از کوه و  تپه ها است .

3.زنجیر: هنگام پدال زدن چرخ عقب را می چرخاند.

4.میل تنه(توپ تنه): محفظه ای است که طبق قامه  را در جای خود نگه می دارد و محوری است که قامه ها به آن متصل می شوند.


اجزای طبق قامه

سایز طبق قامه:

سایز و طول طبق قامه و همچنین تعداد سینی ها می تواند متفاوت باشد تا برای دوچرخه سواران با سایزهای مختلف مناسب باشند. علاوه بر سایزدوچرخه سوار، یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب طبق قامه ،میزان تخصص و تسلط دوچرخه سوارو کاربرد دوچرخه(مثل دوچرخه کوهستان ،شهری و...) است. دوچرخه‌سواران معمولاً طبق قامه با قامه های کوتاه‌تر را برای دوچرخه‌سواری با سرعت بالا مانند مسابقات و پیست ها انتخاب می‌کنند، در حالی که برای دوچرخه‌سواری با سرعت پایین‌تر مانند دوچرخه‌سواری در کوهستان، قامه های نسبتاً طولانی‌تری را انتخاب می‌کنند.

ساختار فریم دوچرخه تعیین می کند که طبق قامه باید چه سایزی داشته باشد. سه طول استاندارد برای انواع مختلف طبق قامه دوچرخه وجود دارد: فریم های کوچک دوچرخه دارای قامه170 میلی متری ،متوسط 172.5 میلی متر وبزرگ 175 میلی متر. با این حال، سازندگان قطعات دوچرخه مانند Shimano قامه های جاده ای به طول 165 میلی متر تا 180 میلی متر را نیز ارائه می دهد.

سه نوع اصلی طبق قامه وجود دارد: تک طبق دوطبق و سه طبق (در اینجا به طبق ،سینی ،حلقه زنجیر و چرخ دنده نیز می گوییم)

تک طبق: این نوع طبق قامه ها به دلیل راحتی در استفاده ، در دوچرخه کوهستان موجود و دارای اجزای متحرک کمتر هستند

طبق قامه تک سرعته شیمانو Shimano FC-MT510-1طبق قامه تک سرعته شیمانو Shimano FC-MT510-1 32T175mm

دوطبق :برای به حرکت درآوردن دوچرخه‌های جاده‌ای استفاده می شوند. از دو سینی تشکیل شده اند ،سینی بزرگ (خارجی) و سینی کوچک (داخلی). با توجه به سطح زمین دوچرخه سواری، و سایز اندام دوچرخه سوار، این نوع طبق قامه در اندازه های مختلفی عرضه می شود

   طبق قامه دو طبق پروویلطبق قامه دو طبق پروویل-برای خرید کلیک کنیدسه‌ طبق: یک طبق قامه سه سینی معمولاً در دوچرخه‌های قدیمی، توریستی یا دوچرخه‌های ارزان‌تر یافت می‌شود. چراکه نسخه و فناوری قدیمی طبق قامه است که طیف وسیعی از سینی ها را ارائه می دهد.

طبق قامه 3 طبق شیمانو مدلShimano-FC-MT210 طبق قامه 3 طبق شیمانو مدلShimano-FC-MT210 -برای خرید کلیک کنید


البته طبق قامه با تعداد 4 سینی هم یافت می شود ؛ برای مثال در برخی دوچرخه های توریستی،یا دوچرخه های کوهستان حرفه ای .

در زیر انوع طبق قامه با توجه به نوع عملکرد و کارایی دوچرخه ذکر شده است :

دوچرخه های کوهستان :دوچرخه های کوهستان از فناوری تک طبق (تک سرعته)استفاده می کنند. با این نوع، اجزای متحرک کمتری در دوچرخه وجود دارد.این نوع طبق قامه باعث وزن سبک تر برای دوچرخه سواران کوهستانی می شود همچنین دوچرخه سواری را پیچیده نمی کنند .

دوچرخه‌های جاده‌ای :معمولاً دوچرخه‌های جاده‌ای با فن‌آوری طبق قامه دو سینی عرضه می‌شوند. دوچرخه سواران می توانند با انواع دنده های ارائه شده توسط طبق قامه ، سرعت ثابتی داشته باشند. دوچرخه‌های کلاسیک، توریستی و ارزان قیمت : فن‌آوری طبق قامه سه سینی  اغلب در این دوچرخه ها موجود است. اگرچه طبق قامه سه سینی قدیمی است، اما برای بسیاری از دوچرخه سواران محبوبیت دارد. همچنین تعویض دنده ساده تری دارند.

طبق قامه


همچنین برای خرید سینی طبق دوچرخه می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

سینی طبق دوچرخه شیمانو مدل Shimano Chainring M6000 Deore 38T،

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب