رینگ دورتراش دوچرخه اوکی مدل MECHANICAL ENGINEERING 32H 29

رینگ دورتراش دوچرخه اوکی مدل MECHANICAL ENGINEERING 32H 29

وضعیت: موجود
کد محصول: 318051

خصوصیات محصول

  • جنس آلومینیوم دوجداره  دورتراش
  • سایز 29 اینچ
  • تعداد سوراخ 32
  • سایر توضیحات

   - وزن کم و استحکام بالا به دلیل جنس آلومینیومی

   - مقاوم و قابل انعطاف در مقابل ضربات

   - مناسب انواع توپی دوچرخه های 32 سوراخ

   - جداره (دیواره) طوقه 3 سانتی متر

   - دارای خط ایمنی ترمز (دورتراش)

   - ساخت چین  • تعداد سیم پره 32

توضیحات محصول

رینگ (طوقه دوچرخه) یک قطعه مهم و بستری برای نصب لاستیک و تحمل وزن دوچرخه است که به عنوان قسمتی از سیستم تعلیق دوچرخه و همچنین منبعی برای انتقال قدرت پدال زدن از طریق زنجیر به چرخ ها عمل میکند. رینگ ها به طور معمول از جنس فلز ساخته می شوند مانند آلومینیوم یا فولاد .رینگ ها انواع مختلفی دارند که براساس نوع دوچرخه و شرایط دوچرخه سواری متغیر ، استفاده می شود. برای مثال رینگ هایی با عرض و ارتفاع کمتر برای دوچرخه های جاده ای و رینگ های با عرض و ارتفاع بیشتر برای دوچرخه های کوهستان مناسب هستند که لاستیک پهن تری دارند .همچنین تعداد پره (اسپوک) در رینگ ها نیز متغیر است و می تواند بین 24 تا 36 اسپوک باشد تعداد پره ها بر توانایی رینگ در تحمل وزن و بر قدرت و ثبات دوچرخه تاثیر می گذارد تعداد پره ها به عواملی مانند نوع دوچرخه ، نوع استفاده از دوچرخه ، نوع تایر بستگی دارد .همچنین استانداردهای مختلفی برای رینگ ها وجود دارد که این استانداردها شامل تعیین تعداد و الگوی سوراخ ها نیز می شوند .برخی از رینگ های استانداردهای خاصی مانند ETRTO یا ISO را دنبال می کنند که در آن ها تعداد و قطر سوراخ ها مشخص شده است .به طور کلی تعداد سوراخ های روی رینگ توسط طراحان دوچرخه با در نظر گرفتن نوع دوچرخه،نوع استفاده و استانداردهای مربوط تعیین می شود .

نوعی از رینگ ها دوجداره ( Double-Walled Rim) هستند که از ساختار دولایه که شامل دیواره داخلی و دیواره خارجی است تشکیل شده اند . دیواره داخلی برای افزایش استحکام و سختی رینگ ،و دیواره خارجی برای جذب ضربات و شوک های ناشی از دوچرخه سواری روی سطوح ناهموار کاربرد دارد این ساختار دوجداره به رینگ مقاومت می بخشد و احتمال شکستن آن  را کاهش می دهد . از مزایای استفاده از رینگ دوجداره و دورتراش می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1.افزایش مقاومت در برابر ضربه : رینگ دوجداره قادر است ضربات و شوک های ناشی از دوچرخه سواری روی سطوح ناهموار را به خوبی جذب و از آسیب به لاستیک و سایر اجزای دوچرخه جلوگیری کند. 2.افزایش استحکام و سختی : ساختار دوجداره باعث مستحکم شدن رینگ می شود و تحمل وزن بیشتری را ممکن می سازد .
3. حفظ تعادل و ثبات : رینگ دو جداره به دلیل ساختار خود استحکام بیشتری در حالت هایی مانند ترمزگیری و چرخیدن سریع ارائه می دهد که می تواند تعادل وثبات دوچرخه را فراهم کند .


OK 26 INCHES 32HOLE

نمونه ای از رینگ (طوقه)های دوجداره  ،رینگ دوچرخه OK می باشد، مناسب چرخ های با سایز29 اینچ ،ساخته شده از جنس آلومینیوم است تا سبک و مقاوم باشد. این طوقه با ساختار دوجداره ، افزایش تعادل دوچرخه و مستحکم و سخت بودن در برابر ضربات را فراهم می کند  .رینگ اوکی  دارای 32 سوراخ برای نصب پره ها است .

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب