یوبایک|فروشگاه آنلاین دوچرخه و لوازم دوچرخه سواری

فواید دوچرخه سواری برای پوست

فواید دوچرخه سواری برای پوست چیست؟

می‌دانیم که دوچرخه سواری فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما تأثیر دوچرخه سواری بر پوست شما چیست؟ دوچرخه سواری فواید متعددی برای پوست دارد، از جمله افزایش خواب که باعث تحریک ترشح کلاژن، بهبود خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش استرس می شود و این موضوع منجر به درخشان شدن پوست می شود. در این مطلب از فروشگاه بزرگ دوچرخه یوبایک، به طیف وسیعی از تحقیقات که فواید دوچرخه سواری برای پوست را بررسی می‌کنند، می‌پردازیم.

فواید دوچرخه سواری برای پوست

۱. دوچرخه سواری می‌تواند منجر به افزایش کلاژن‌سازی شود

کلاژن، موادی هستند که افراد مشهور به هر قسمت از صورتشان تزریق می‌کنند تا جوان تر باقی بمانند. کلاژن نوعی پروتئین است که در بدن ما یافت می‌شود و برای ایجاد حالت ارتجاعی پوست (در کنار موارد دیگر) بسیار مهم است. دوچرخه سواری با افزایش خواب، مرتبط است و کلاژن در هنگام خواب ایجاد می شود.

اگر عمیق‌تر و طولانی‌تر بخوابیم، حجم بیشتری از این کلاژن شگفت‌انگیز ایجاد می‌شود که به بازسازی و ترمیم پوست کمک می کند. کلاژن به پوست کمک می کند تا صاف به نظر برسد و از بوجود آمدن خطوط چین و چروک جلوگیری می‌کند. همچنین به پوست استحکام و خاصیت ارتجاعی می‌دهد.

۲. سطح کورتیزول را تنظیم می‌کند

تحقیقات نشان می دهد دوچرخه سواری می تواند سطح کورتیزول را در بدن ما تنظیم کند. اما این موضوع چگونه روی پوست ما تأثیر می گذارد؟ وقتی استرس داریم، بدن ما بیشتر از این حالت نرمال، کورتیزول تولید می کند. کورتیزول کمی شبیه سیستم هشدار بدن است و هورمونی است که به ما کمک می کند در لحظات پر استرس، واکنش مناسبی داشته باشیم. کورتیزول، ما را هوشیارتر و آماده عمل می‌کند! متأسفانه، اگرچه گاهی اوقات به آن نیاز داریم، خوب نیست که همیشه سطح کورتیزول بالا داشته باشیم چون بر خواب ما تأثیر می‌گذارد و منجر به اضطراب و احساس استرس می‌شود.

کورتیزول تأثیر زیادی بر غدد پوستی ما برای ایجاد چربی بیشتر دارد. منافذ پوست را مسدود می کند که خوب نیست و باعث آسیب به پوست میشود!. همچنین می تواند باعث ایجاد باکتری، التهاب و حتی آکنه و جوش شود. کورتیزول تقریباً بدترین چیزی است که برای پوست شما وجود دارد. سایر موارد منفی که تولید می کند عبارتند از:
– تسریع روند پیری
– ایجاد خطوط چین و چروک
– بثورات پوستی
تحقیقات نشان داده است که دوچرخه‌سواری یک تنش‌زدای عالی است. دوچرخه سواری فواید زیادی دارد که به کاهش استرس کمک می کند:
– سطح هورمون ها را تنظیم می کند
– خواب را بهبود می بخشد
– عملکرد اندام های بدن را افزایش می دهد
– عضلات را آرام می کند
– سطح کورتیزول را کاهش می دهد

سطوح پایین کورتیزول به معنای تمام موارد زیر است:
– آکنه کمتر
– ترشح کمتر چربی پوست
– انسداد کمتر منافذ
– خطر کمتر بیماری های پوستی
– کاهش روند پیری

بنابراین، دوچرخه سواری و کاهش کورتیزول در کنار هم واقعاً موثر هستند.

۳. دوچرخه سواری پوست شما را درخشان می‌کند

چه نتیجه ای بهتر از به دست آوردن درخشش جوانی و زیبایی برای پوست شما وجود دارد!؟ اما چگونه می توان پوست شفاف و درخشان داشت؟ تحقیقات نشان می دهد که دوچرخه سواری فواید زیادی برای پوست درخشان دارد. مطالعات در دانشگاه استنفورد نشان داده است که دوچرخه سواری از پوست در برابر علائم پیری محافظت می کند. اما در کل، چگونه پوست درخشان می شود؟

درخشش پوست توسط دو عامل ایجاد می شود: نوسازی و تجدید سلولهای پوستی و گردش خون. با افزایش سن، نوسازی سلولی کند می شود. این به شدت تحت تأثیر عواملی مانند رژیم غذایی، خواب و سلامت کلی بدن است. دوچرخه سواری منظم به عمیق تر شدن خواب و تنظیم سطح هورمون ها کمک می کند. در نتیجه باعث تسریع نیروی مثبت برای نوسازی و تجدید سلولهای پوستی میشود. دوچرخه سواری باعث پاکسازی سریعتر سموم از خون شده و همچنین به سرعت بخشیدن در روند گردش خون کمک می‌کند.

۴. با آکنه و جوش خداحافظی کنید!

تحقیقات نشان داده است که ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری تاثیر مثبتی بر از بین بردن آکنه دارد. آکنه به دلیل مسدود شدن منافذ پوستی ایجاد می شود. آنها با سلول های مرده پوست یا چربی بیش از حد پوست بسته می شوند.
چگونه از جوش و آکنه خلاص شویم؟
یکی از راه های بهبود علائم آکنه، تعریق است! دوچرخه سواری، به گرم شدن صورت و عرق کردن، کمک می کند. تعریق می تواند اثر پاکسازی منافذ مسدود شده را داشته باشد. چربی را آزاد می کند و سلول های مرده را از بین می برد. این به شدت در کنار بهداشت خوب کار می کند. از بین بردن عرق ناشی از ورزش و دوچرخه سواری با دوش گرفتن به از بین بردن سلول های مرده، چربی پوست و سایر علل آکنه کمک می کند.

۵. دوچرخه سواری به دریافت ویتامین D از نور خورشید کمک می‌کند

شما هرگز نمی توانید قدرت بیرون رفتن و داشتن کمی آفتاب روی صورت خود را دست کم بگیرید! یکی از مزایای کلیدی قرار گرفتن در معرض نور خورشید به خوبی شناخته شده است – به ترشح ویتامین D در بدن ما کمک می کند! ویتامین D فواید بسیاری دارد، از جمله تقویت استخوان ها و دندان ها و تقویت سیستم ایمنی بدن.

اما چه تاثیری روی پوست دارد؟ به گزارش Be Beautiful، ویتامین D دارای خواص زیر است:
– خواص ضد التهابی فوق العاده ای دارد
– به بهبود اگزما و آکنه کمک می کند
– به کاهش سرعت علائم پیری پوست کمک می کند
– به مبارزه با چین و چروک و خطوط ریز کمک می کند پس سوار دوچرخه شوید و مقداری نور خورشید را جذب کنید.

البته نسبت به زمان قرارگیری در آفتاب و شدت تابش آفتاب، قبل از دوچرخه سواری با کرم ضدآفتاب از پوست خود محافظت کنید.

حتماً بخوانید: بهبود عملکرد ذهن با دوچرخه‌سواری

۶. دوچرخه سواری بی‌خوابی را کاهش می‌دهد

تحقیقاتی انجام شده است که دوچرخه سواری یکی از بهترین راه ها برای کاهش بی خوابی است. تاثیر بی خوابی بر روی پوست به خوبی شناخته شده و توسط تحقیقات زیادی تایید شده است. برخی از اثرات بی خوابی بر روی پوست عبارتند از:
– ممکن است باعث درماتیت و التهابات پوستی شود
– میتواند علت اصلی بیماری های پوستی باشد
– بافت سالم پوست را از بین می برد
– می تواند باعث اگزما شود
تحقیقات نشان داده اند که ورزش سبک مانند دوچرخه سواری یکی از بهترین راه‌ها برای سریع‌تر خوابیدن و همچنین خواب طولانی است.

۷. لایه برداری طبیعی

لایه برداری پوست یکی از بهترین راه ها برای دستیابی به سلامتی و درخشش پوست و همچنین کمک به رشد مجدد سلول های پوست است. لایه برداری فرآیند خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست است. تا حدودی به طور طبیعی اتفاق می افتد، اما می تواند توسط مواد شیمیایی یا ابزارها انجام شود.
ممکن است متوجه نباشید، اما پوست شما به طور مداوم سلول های قدیمی را از بین می برد. هر ماه یا بیشتر، سلول‌های پوست شما ریخته می‌شوند و سلول‌های جدید جای آن‌ها را می‌گیرند. متأسفانه، این یک فرآیند کامل نیست. اغلب سلول های مرده به نوعی روی پوست شما میچسبند. این می تواند منافذ شما را مسدود کند. همچنین باعث پوسته پوسته شدن می شود.
اگرچه ممکن است برخی از بهترین روش‌های لایه‌برداری شامل مواد شیمیایی و ابزار باشد، اما راه دیگر این است که فقط با دوچرخه سواری انجام می شود! دوچرخه سواری به سمت باد مخالف، جریان طبیعی هوا را روی صورت شما ایجاد می کند. این کار بسیاری از این سلول های مرده را تمیز و صاف می کند.

۸. دوچرخه سواری می‌تواند به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک کند

احتمالاً در مورد خاصیت ارتجاعی پوست شنیده اید، حضور در ورزش‌های سالم مانند دوچرخه‌سواری راهی عالی برای بهبود خاصیت ارتجاعی پوست شما است. چگونه این اتفاق می افتد؟ همه چیز به متابولیسم برمی گردد.
متابولیسم چیست؟ به طور خلاصه، متابولیسم فرآیندی است که بدن برای ترمیم و جوان سازی سلول ها انجام می دهد. ما معمولاً فکر میکنیم متابولیسم مربوط به غذاست. بدن غذا و آب را به انرژی تبدیل می کند. هر چه کارآمدتر این عمل انجام شود، انرژی بیشتری ایجاد می شود!
متابولیسم سلول های پوست کمی متفاوت است اما به روشی تقریبا مشابه عمل می کند. متابولیسم سلول‌های پوست به این موضوع می‌پردازد که سلول‌ها چقدر سریع می‌توانند به دنبال فرآیند ریزش طبیعی، ترمیم و جوان شوند و همچنین از طریق قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سایر تأثیرات آسیب ببینند.
دوچرخه سواری، همراه با سایر تمرینات منظم، به سرعت بخشیدن و رشد مجدد و جوان سازی سلول ها کمک می کند. این موضوع منجر به افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می شود.

۹. دوچرخه سواری در دفع مواد زائد به کلیه‌ها کمک می‌کند

یکی از بزرگترین مزایای ورزش های سالم مانند دوچرخه سواری این است که به بدن کمک می کند سموم را به موثرترین روش دفع کند. در اینجا در مورد چه نوع سمومی صحبت می کنیم؟
بدن ما تحت تأثیر سموم ناشی از آلودگی، غذاهای فرآوری شده و چیزهای دیگری مانند سیگار کشیدن است. این سموم اثرات منفی متعددی روی پوست ما دارند، از جمله:
– چین و چروک را افزایش داده و روند اتفاق افتادن آن ها را تسریع می کنند
– به خاصیت ارتجاعی پوست آسیب برسانند
– لکه های پیری ایجاد می‌کنند

نتیجه گیری

خوشبختانه، دوچرخه سواری منظم راهی فوق العاده برای کمک به بدن برای مقابله با این سموم است. ورزش به کلیه ها کمک می کند تا قوی تر و کارآمدتر کار کنند، کلیه‌ها اندام کلیدی هستند که سموم را از جریان خون خارج می‌کنند.
تنفس عمیق مورد نیاز در دوچرخه سواری همچنین قدرت ریه های ما را تقویت می کند که یکی دیگر از ارگان‌های حیاتی در پاکسازی بدن ما از سموم است. کمک به این فرآیندهای پاکسازی باعث می‌شود پوست ما جوان‌تر و انعطاف پذیرتر به نظر برسد و با فرآیندهای پیری مانند چین و چروک مبارزه کند.

فواید دوچرخه سواری برای پوست چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *